Twój koszyk

Masz pytania? Zadzwoń: +48788010131

Darmowe odesłanie po odblokowaniu, przy przedpłacie lub płatności gotówką.

Płatność przy odbiorze + 12,30 PLN.

ATA password - usuwanie hasła na dysku

Hasło dysku twardego HDD / SSD / NVMe – Usunięcie hasła.

Często pojawiającym się pytaniem w wyszukiwarce są pytanie odnośnie odblokowania hasła twardego dysku. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć Państwu na pytania, czy możliwe jest, aby usunąć hasło dysku oraz czy jest to opłacalne.

Typy dysków: HDD / SSD

Posiadamy wiele rodzajów dysków oraz ich rozmiarów. Przykładowo dyski HDD można podzielić chociażby na 2,5″ oraz 3,5″ – czyli te przeznaczone dla Laptopów oraz komputerów stacjonarnych. Z kolei dyski SSD mogą występować jako 2,5″ dyski SSD SATA, oraz w wersji na M.2 jako SATA oraz NVMe.

Odblokowanie dysku twardego HDD 2,5″ / 3,5″

Hasło dysku twardego ATA jest w większości przypadków możliwe do usunięcia. W zależności od modelu dysku, usunięcie hasła może być łatwe i możliwe nawet w domowych warunkach poprzez program zewnętrzny lub dostarczony przez producenta dysku, czy też z użyciem podpięcia terminala szeregowego i programu np, terminal ZOC lub może wymagać specjalistycznego oprogramowania lub narzędzi, które po wprowadzeniu dysku w tryb serwisowy, usuną hasło dysku. W ten sposób na odblokowanym dysku, można na nowo ustawić hasło dysku twardego lub korzystać bez hasła.

Przykładowy program, który pomoże nam w odblokowaniu zablokowanego dysku twardego to HDD Unlock Wizard jest kompatybilny z dyskami takich producentów jak Seagate, Toshiba, Western Digital, Fujitsu, Maxtor i Samsung – naturalnie nie obsługuje on wszystkich modeli dysków, po więcej informacji na temat obsługiwanych modeli dysków, należy przejść na stronę producenta.

Innym przykładem programu może być ATA password Tool z UBCD (Ultimate Boot CD). Program Pobieramy UBCD ze strony http://www.ultimatebootcd.com/download.html. Kroki postępowania znajdują się na filmiku poniżej.

https://youtu.be/Np9Ow_Nf-4o

Jeszcze inny program: https://www.youtube.com/watch?v=WERANAxNfMM

Innym programem może być program Victoria: https://www.youtube.com/watch?v=4-bU945-k1I

W przypadku dysków samsunga można spróbować z : https://www.youtube.com/watch?v=W_0E_uZKm8I

Istnieją też inne programy, które pozwolą na usunięcie hasła twardego dysku. Przejść na stronę z programami i w kategorii narzędzia dyskowe, poszukaj programów, które pozwalają na odzyskanie hasła do dysku.

Jeżeli nie znajdujesz programu, który odblokuje twój dysk. Oznacza to, że musisz skorzystać z profesjonalnej usługi. Firmy odzyskujące dane, posiadają profesjonalne narzędzia do dysku, resetowania hasła, które wprowadzają je w tryb serwisowy a następnie kasują na stałe z nich hasło. Usługa ta nie jest tania i z pewnością przewyższa cenę dysków HDD, które obecnie są bardzo tanie.

Odblokowanie dysku SSD 2,5″ lub M.2 SATA / NVMe

W przypadku dysków SSD sprawa już nieco się komplikuje. O ile producent nie udostępnia jakiegoś programu do resetu hasła, to raczej mało prawdopodobne, aby był dostępny inny a tym bardziej darmowy program, który to potrafi. Zazwyczaj w przypadków dysków SSD / NVMe, należy skorzystać z usługi firm odzyskujących dane i posiadających dostęp do profesjonalnych urządzeń obsługujących dyski SSD. Wiele nawet profesjonalnych urządzeń ma problemy z dostępem do dysków NVMe.

Urządzenia wspomagające odblokowanie haseł dysków

Poniżej krótka lista urządzeń, które mogą wspomagać odblokowanie dysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowe odesłanie sprzętu

Tylko po przedpłacie na konto lub przy płatności gotówką.

Gwarancja profesjonalizmu

Usługa wykonana w 100% przez certyfikowanego profesjonalistę.

Szybka realizacja

W 99,9% przypadków sprzęt odsyłamy następnego dnia.

Firma – Faktura VAT 23%

Na wszystkie usługi wystawiamy faktury VAT 23%.